Kaznějovští „Medvědi“ jsou zároveň i zdatnými atlety

V neděli 15. května 2011 předvedli v Nýřanech závodníci z odboru Pohyb Kaznějov, že ani „královna sportů“ pro ně není cizím pojmem. Konala se zde totiž soutěž v atletice okresů Plzeň-sever a Plzeň-jih. Naši cvičenci se na závody dostavili v nebývale hojném počtu. Ani zamračené počasí je neodradilo, aby poměřili svoje síly v atletickém čtyřboji – skoku dalekém, hodu, sprintu a vytrvalém běhu.

Počasí se po noční bouřce nakonec umoudřilo a z oblohy nespadla jediná kapka. Chladnější vzduch působil pozitivně, především na vytrvalé běhy.

Nejsilnější kategorii představuje již tradičně kategorie mladší žákyně II, kde závodilo celkem 24 účastnic. Pohyb Kaznějov reprezentovalo 5 závodnic. Nejlépe si vedla Sára Galjaničová, která obsadila v celkovém pořadí 8. místo. V první polovině se dále umístila Kateřina Menclová, která skončila na 10. místě a Karolína Zahradníková na místě 11. Díky těmto vyrovnaným výkonům se výše uvedená trojice závodnic umístila jako družstvo na skvělém 3. místě. Zbylé 2 závodnice, Kateřina Dolejšová i Kristýna Furiková, se vešly do první dvacítky nejlepších.

Velkou radost nám připravily starší žákyně III. Zde nás zastupovala 2 družstva, každá tvořena 3 závodnicemi. I tato kategorie patří mezi nejobsazenější, celkem spolu soupeřilo 20 závodnic. Díky skvělým výkonům jednotlivců – 1. místu Dominiky Bulínové, 4. místu Lucie Hrebenárové (za okres PS 2. příčka) a 10. místu Kristýny Kopecké (za okres PS 8. příčka) – obsadilo toto družstvo 1. místo. Ani druhé družstvo – Veronika Hrdličková, Michaela Šuralová a Daniela Věnečková si nevedlo vůbec špatně a v celkovém pořadí družstev skončilo na 4. místě.

Individuální zastoupení jsme měli v kategorii starší žákyně IV a dorostenci. Mezi staršími žákyněmi nás výborně reprezentovala Jana Galliková, která skončila na 4. místě (za PS 3. příčka). Dorostenec Pavel Pojer svoji kategorii vyhrál.

Závody se opravdu vydařily. Naši reprezentanti ukázali, že ačkoliv se atletice věnujeme spíše okrajově, na „velkých“ závodech na sebe dokáží upozornit.

Nejlepší 3 závodníci v každé kategorii z okresu postoupili do krajské soutěže, která se koná v sobotu 28. května 2011 opět v Nýřanech. Držme jim společně palce!