"Pohádkový les" v Kaznějově

Již druhým rokem pořádaly cvičitelky odboru Pohyb Kaznějov oslavu dětského dne. Letos vytvořily přímo "Pohádkový les" v okolí místního koupaliště. Akce se konala v sobotu 4. června od 14 hodin a narozdíl od minulého roku se vydařilo počasí. Možná i proto přišlo nečekaně mnoho dětí se svými rodiči. Ve srovnání s minulým rokem, kdy se zúčastnilo 45 dětí, letošní počet byl téměř čtyřnásobný. Nikdo netušil, že zájem bude tak veliký. I přes tuto skutečnost si organizátoři vedli dobře, a to zejména díky svému nadšení a energii, kterou se ve svém volném čase rozhodli věnovat dětem. Připravili tak pro ty nejmenší odpoledne plné zábavy, her a příjemných zážitků.

Děti s rodiči procházely "Pohádkovým lesem", ve kterém bylo desatero zastavení. Jako první navštívily vílu Amálku na květinovém paloučku, poté prošly šmoulí vesničkou, kde potkaly Šmoulinku. U rybníčka seděl vodník Česílko a po pár metrech v lese Řáholci vylekal děti loupežník Rumcajs s Mankou. Cvičení s Bobem a Bobkem z klobouku kouzelníka Pokustóna bylo snad největším zážitkem celé pohádkové procházky. V polovině cesty děti potkaly Makovou panenku a motýla Emanuela, Ježibabu u perníkové chaloupky a v čertím doupěti čertisko černé jako uhel. Na konci cesty je ještě čekali Pat a Mat a u pařezové chaloupky si na závěr zasportovaly s Křemílkem a Vochomůrkou. Na každém pohádkovém zastavení děti plnily připravené úkoly, kterých se zhostily opravdu výborně

Pohádková cesta zavedla děti zpět na koupaliště, kde je čekalo ještě plno zábavy. Díky dobrovolným hasičům místního sboru měly možnost obdivovat vybavení jak historického tak moderního hasičského vozu. Dále byla pro ně připravena řada drobných soutěží, jako házení kroužků a šišek, přenášení míčků na lžíci aj. Na kreativních stolech si děti měly možnost zdarma vytvořit různé výrobky. Kreslily textilními voskovkami na připravená trička, vykrajovaly různá zvířátka, přívěsky a jiné výtvory ze samotvrdnoucí hmoty a vyráběly krásné papírové záložky. Na vodě jezdila pirátská loď a dobrotivý pirát vozil děti až do úmoru svých sil. Plnění úkolů na cestě "Pohádkovým lesem" a na koupališti bylo oceněno řadou pamlsků a odměn věnovaných sponzory celé akce. Na závěr si mohly děti se svými rodiči opéci vuřty u táborového ohně.

Touto cestou bychom chtěli poděkovat všem, kteří se na "Pohádkovém lese" účastnili. Dětem a rodičům, kteří si přišly užít atmosféru dětského dne a odpočinout od dnešní uspěchané doby. Členům odboru Pohyb Kaznějov, hasičům i jejich malým svěřencům a všem ostatním dobrovolníkům, kteří se podíleli na organizaci. Samozřejmě velice děkujeme všem sponzorům, kteří přispěli a díky nimž byla celá akce zdarma. Sponzory byly: Šogorová - Pekařství; Brožíková - Textil u Kliků; Růžková - Ovoce, zelenina; Matějček - CEMOS; Minerals LB; Jednota Plasy; Pizzeria La Roccia; Miluše Cachová - DOMINO; OZP; Hobby Kohout, Nosek - Realitní kancelář a Spolek přátel tělovýchovy. Také bychom rádi poděkovali manželům Motysovým za příjemné zázemí, které nám poskytli na koupališti, a zástupcům Městského úřadu v Kaznějově za vstřícnost a propagaci akce.

Těšíme se na příští rok. Snad neopadne zájem dětí a nadšení organizátorů.

Cvičitelky odboru Pohyb Kaznějov, Jindřiška a Michaela.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

pohybkaznejov@seznam.cz