Kolem kaznějovského koupaliště pobíhali Medvědi

Kdo se šel v sobotu 30.4. projít kolem kaznějovského koupaliště, nestačil „valit oči". Na mnoha místech republiky není v tento den překvapením potkat čarodějnice, v Kaznějově jste ale mohli narazit na Medvědy. Sice nebylo třeba před nimi lézt na stromy, ale plést se jim do cesty se také nemuselo vyplatit.

V sobotu se tu totiž konalo okresní kolo soutěže dětí a mládeže v přírodě „Medvědí stezkou", pro kterou se vžilo označení Medvědi. Tato soutěž je každoročně vyhlašována Českou Asociací Sportu pro všechny, jejíž členem je i místní odbor Pohyb Kaznějov. Probíhá od okresních a krajských kol až do republikové úrovně. Soutěží dvoučlenné hlídky v celkem deseti kategoriích rozdělených podle věku a pohlaví. Závodníci museli proběhnout trať dlouhou 2,5 km pro mladší kategorie a 4 km pro starší. Na cestě je čekalo 14 kontrolních stanovišť, kde plnili tyto úkoly: vlastivěda, uzlování, ohniště, květiny a souhvězdí, šifrování, azimut a orientace mapy, dopravní a topografické značky, slalom s kládou, hod na cíl, přenášení břemene, lanové překážky, stopy, zdravověda a odhady. Za každý nesplněný úkol obdržela hlídka trestné minuty, které se přičítali k běžeckému času. Nebylo tedy úkolem jen trať rychle proběhnout, ale ukázat všestranné dovednosti v přírodě.

V Kaznějově se prohánělo celkem 80 dětí z Třemošné, Plzence, Nýřan, Zruče a Kaznějova. S organizací na startu i trati pomohlo 40 dospělých z řad dobrovolníků. Jako zázemí poskytli kaznějovští vodáci svoji klubovnu, k dispozici byl i bufet. Ani vítězové nepřišli zkátka, ceny pro ně věnovali sponzoři: Domino Miluše Cachová, LB Minerals, s.r.o., Oborová zdravotní pojišťovna a Pohyb Kaznějov. Všem těm patří velký dík za to, že byli ochotni něco udělat pro blaho našich dětí. Většina akcí má organizační slabiny právě proto, že se v dnešní době nepodaří dát dohromady dostatečné množství lidí, kteří by obětovali své pohodlí a volný čas ku prospěchu jiných. I počasí stálo na naší straně, pršet začalo až v momentě, kdy bylo vše uklizeno.

Domácí závodníci se nenechali zahanbit konkurencí a obsadili přední pozice. V kategorii mladší žákyně I zvítězila hlídka ve složení Eva Medulová a Tereza Šafrová, 3. místo obsadily Adéla Kafrdová a Aneta Rattayová. V kategorii starší žákyně III zvítězily Lucie Hrebenárová a Karolína Zahradníková, v kategorii starší žákyně IV skončily na 3. místě Jana Galliková a Lucie Hrbková. I v žákovských kategoriích jsme měli své zástupce, na 2. místě v kategorii starší žáci IV skončili Matěj Hnilička a Daniel Pojer. Všichni vítězové postoupili do krajského kola ve Starém Plzenci, kde jim budeme 22. 5. držet palce!